Legacy Magazine > Prosinec 2014

Financovy růst díky sociálním mediím

Aaron McCain, Vedoucí marketingu

Žijeme v digitální době, když informace se sdílí a prohlíží okamžitě. Jednotlivým kliknutím můžete komunikovat skrz sociální media, chaty, maily a SMS zprávy.

Následkem toho tvoření sociální sítě ještě nikdy nebylo tak snadné. Virtuální svět odstraňuje hranice a potenciálně zvětšuje možnou výkonnost vašeho podnikaní.

V roce 2014, během Summitu v Barceloně, uvedli jsme nová nářadí, která byla vytvořená, aby pomohla naším Členům Týmu prodávat nově představené výrobky SLMsmart Náhrada stravy, e9 a obohacené sáčky Pro Argi9+ s příchutí citrusu. Informační brožurky, tabule s výsledky, vizitky vyrobku s kontaktem na distributora a filmy jsou už dostupné v elektronické podobě, aby vaše práce ve virtuálním prostranství byla maximálně výkonná.

Virtuální svět odstraňuje hranice a potenciálně zvětšuje možnou výkonnost vašeho podnikaní.

Během mého projevu na Summitu projednával jsem silu duplikace a to, jak se virtuální marketing může stát působivým nástrojem budovaní vašeho úspěchu v Synergy. Pozval jsem tehdy všechny aby na Facebooku podpořili svým „like” a sdíleli nově uvedené filmy e9 a SLMsmart během víkendu. Za účelem toho měli jsme doslova zaplavit naše sítě kontaktů dobrými zprávami o těchto výrobcích a zároveň vytvořit zájem o tyto výrobky na všech naších trzích. Dnes tyto filmy mají už skoro 70000 diváků.

V nasledujícím po Summitu týdnu jsem cestoval zpátky do Evropy, kde jsem se měl zúčastnit několika rekapitulačních setkání. Během letu z New Yorku do Madridu měl jsme rozhovor z paní, která seděla vedle mě. Pote, co jsem sám vyprávěl o tom co dělám, zjistil jsem, že je to filmařka, která děla videa pro IBM. Netrpělivě chtěl jsem jí ukázat naše nová videa e9 a SLMsmart, vyndal jsem laptop a chtěl jsem jí přehrát filmy, které měl jsem uložený na disku. Po tom, co se podívala na první film, reklamující e9, rychle mi sdělila, že už tento klip viděla. Na facebooku! Byl jsem ohromený. Žena, která v životě neslyšela o Synergy WorldWide, žije na protilehlém konci Spojených statů, už se setkala s filmy o naších výrobcích.

A teď mi dovolte objasnit důležitou věc: virtuální marketing není klíč k vašemu úspěchu. Síťový marketing je o lidech. Nic nezamění přímého kontaktu tváří v tvař a to je základ úspěchu v tomto podnikaní. Nicméně věřím, že společenská media a virtuální marketingové kanály jsou vlivným nástrojem povzbuzení zájmu na vašem „teplem” trhu a dokonce i na nevyužitém, „hladném” trhu.

Poslední statistiky Facebooku ukazují, že počet lidi, kteří aktivně používají tuto sociální síť každý měsíc, je odhadován na 1, 35 mld.

Pokud chcete efektivně zapojit sociální sítě do planu rozvoje vašeho podnikaní, sledujte naši strategii:

  • Časový management: moudře naplánujte čas. Rozhodněte kdy a jak často budete psát nové záznamy na profilech vašich společenských medií. Je důležité, abyste měli tento čas uspořádaný strategicky a efektivně. Pamatujte, pokud jde o čas a obsah méně může znamenat více.
  • Různorodost: Lidé, kteří sledují váš profil, jsou vaší přátele. Nechtějí pořád číst zprávy o Synergy. Je velice důležité aby vaše posty byly různorodé a abyste zaplétali do nich témata spojená se Synergy rafinovaným a důvtipným způsobem. Věřte mi, pokud budou mít zájem určitě se na vás obrátí
  • Obrázky oslovují víc než slova: využívejte obrázky kdykoli je to možné. Slovní vyjádření jsou lehce přehlédnutelná kdežto fotografie zvětšují počet čtenářů.
  • Asociativní marketing: Jaky typ osobnosti chcete zaujat nabídkou Synergy? Identifikujte charakteristiku postavy, kterou chcete zaujat a přizpůsobte obsah vašich postů. Když vaše posty jsou nahodilé, oslovíte někoho jen náhodou. Strategicky přemýšlejte i o obsahu postů.
  • Pobavte se: To není vědecká činnost. Existují doslova tisíce webových stránek, které informují o tom jak optimálně využívat sociálních síti v podnikaní. Avšak porady v tomto oboru se stále mění. Je to všechno metoda pokusů a omylů. Takže pamatuje: moudře naplánujte čas, strategicky připravujte obsah postů a užívejte si. Když vyprší Váš naplánovaný čas, zavolejte někomu anebo jděte ven a promluvte si s někým. Prospěje to jak vám, tak vašemu byznysu.