Klikněte zde pro navigaci článku

Červenec 2014 Edice

Vydáni pro tento měsíc:

© Copyright 2014 Synergy WorldWide. Všechna práva vyhrazena.

Podniková zpráva

Summit 2014: Věřte, dosahuje, sněte

Autor: Dan Higginson, zakladatel

WithVzhledem k tomu, že se letošní evropský summit v Barceloně koná už za dva měsíce, nezbývá na registraci už mnoho času. Tu nejvelkolepější akci, jakou kdy společnost Synergy WorldWide do Evropy 25. - 27. září přiveze, zahájí tanečnice, hudebníci a spousta dalších mimořádných umělců. Nezapomínejte také na Přehlídku národů. Na té se představí všichni členové týmu, reprezentující svoji zemi. Potleskem oceníme každého, kdo od globálního summitu 2013 získal novou pozici. Pogratulujeme výjimečným lídrům napříč celým evropským trhem, včetně těch, co se kvalifikovali na speciální akci, a pochválíme je za to, že své podnikání povznesli na novou úroveň. Na trh budou uvedeny tři nové produkty, a to bude doprovázeno novými videi a celou řadou dalších marketingových nástrojů. Účastníci budou mít možnost slyšet jednoho skvělého řečníka za druhým. A takhle by se v seznamu věcí, na které se těšit, dalo pokračovat donekonečna!

Dan Higginson, zakladatel společnosti Synergy, je přesvědčen, že účast na každoročních summitech je to nejdůležitější, co člověk může pro svoje podnikání udělat. Jelikož se ho v rámci Synergy účastní všechny inspirativní osobnosti, členové týmu jen těžko jinde najdou tolik zapálených lidí. A zejména letos budou vedoucí pracovníci Synergy představovat bezpočet podnětných rozvojových plánů, na které se mohou členové týmu do budoucna těšit. Tato akce bude opravdu nejlepší v historii Synergy Europe. Tam nemůžete nebýt!

Více informací o summitu 2014

Zpráva Poradního

Jaký odkaz po sobě zanecháte?

Mark Comer, pozice Double Presidential

Odkaz je darem pro příští generace. Je to symbol našeho celoživotního díla, který nám po smrti umožňuje zanechat určitý otisk. Takový dar může být malý, jako například věc s určitou hodnotou nebo tradici, ale může být i velký, jako podnik nebo dědictví. Existuje nesčetně mnoho způsobů, jak takový odkaz vytvořit, ale ve společnosti Synergy WorldWide dostanete nástroje, kterými budete svůj odkaz tvarovat a formovat nikoli jedním, ale mnoha způsoby. Společnost Synergy totiž své členy týmu motivuje k tomu, aby měli budovaný odkaz po celý svůj život na paměti. A právě v této chvíli budují své odkazy desítky tisíc takových členů týmu.

Když jsem v roce 2002 u Synergy WorldWide začínal, bylo všude dobročinných společností jako máku, ale zjistil jsem, že společnost Synergy je v tomto jiná a dává příležitost realizovat se v mnoha ohledech. Tato příležitost vám i mně umožňuje každý den vstát a dávat masám lidí fyzický, emoční a finanční prospěch.

PRODUKT

Společnost Synergy má zajímavé špičkové produkty, které řeší nejčastější příčinu úmrtí v mezinárodním měřítku: špatný zdravotní stav srdce. Původně jsem o práci ve společnosti, která se zabývá síťovým marketingem, vůbec neuvažoval, protože jsem věděl, že v tomto odvětví si většina společností příliš neláme hlavu s kvalitou svých produktů a má před sebou pouze vidinu vyšších zisků. V Synergy to ale chodí přesně naopak. Kvalita produktů je a vždycky bude na prvním místě.

Víme, že naše produkty jsou bezpečné, protože každá přísada je před zahájením výroby podrobena mnoha testům a stejnému testování podléhají i konečné produkty. Přímo komunikujeme s našimi výzkumníky a v továrně pořádáme pravidelné revize. O testovací a výrobní postupy se ve společnosti Synergy starají špičkové technologie a o konečné produkty se můžeme s kýmkoli podělit s absolutně čistým svědomím. Naše slova můžeme doložit tisícovkami referencí a příběhů spokojených lidí. Na vlastní oči jsem viděl, jaký měly tyto produkty vliv na životy příslušníků mé rodiny, přátel a kolegů. Pokaždé, když se podělím o produkt Synergy, vím, že dotyčnému zvýším kvalitu života. A takový odkaz stojí za to po sobě zanechat!

SOUNÁLEŽITOST

Když jsem do společnosti Synergy nastoupil, sponzorovala zrovna cestu do indonéského Bali, kde jsme navštívili sirotčinec, kde měli v péči desítky slepých dětí. Když jsem si s nimi podával ruku, viděl jsem na nich, jak byli nadšení, že jsme jim věnovali byť jen hodinu našeho času. Ta skutečnost, co to pro ně znamená, mě naprosto odrovnala. Během naší návštěvy nám sbor 25 slepých dívek předvedl několik nádherných písní a mně to velmi chytilo za srdce. Když jsme prvně dorazili na Bali, skupinu společnosti Synergy uvítal policejní doprovod a každý si mohl vybrat motorku, na které se dopraví do města. Cítil jsem se skvěle, ale při pohledu na ty opuštěné indonéské děti, jak v řadě čekají před sirotčincem, aby nás pozdravily, jsem zase pocítil pokoru. Celý let jsem se úpěnlivě snažil vymyslet organizaci, která by mi umožnila nějaký zásadním způsobem vyjádřit sounáležitost. Ty stránky poznámek, které jsem si během letu zapsal, nakonec dostaly jasnější obrysy a daly vzniknout nadaci, která je v současné době známá jako 5-Star Legacy Foundation.

Nadace 5-Star Legacy má poslání, které zahrnuje tři iniciativy: zvýšit gramotnost dětí stupně K-12, prostřednictvím stipendií dávat naději na vyšší vzdělání a propagovat soběstačnost skrze podnikání. Chceme přerušit cyklus chudoby, který existuje v celé řadě zemí po celém světě.

Díky nadaci 5-Star Legacy Foundation jsem se setkal s mnoha úžasnými lidmi z nejrůznějších koutů světa. Jejich příběhy mě naučily držet se při zemi a lekce, které mi udělil život, ovlivnily způsob, jakým přemýšlím a jakým každý den činím rozhodnutí. Pokud je tato nadace schopná zajistit chudobou stižené vietnamské populaci ve věku 20-30 let první komplexní vyšetření, pak mi to dává smysl. Díky těmto zkušenostem jsem mohl svou rodinu hodně poučit o dobročinnosti a vděčnosti. Odkaz, který tato služba zanechává, je nejcennější ze všech a představuje tu nejpřínosnější část mého podnikání.

OBCHODNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Filosofie společnosti Synergy je především o propagování zdraví a službě komunitám po celém světě. A skutečnost, že si tím ještě můžeme vydělat na živobytí, je takovou třešničkou na dortu. Čím více peněz uložíte do banky, tím více dobrého můžete na světě vykonat. Máme tu sílu zachránit život 40letému otci pěti dětí, který má chatrné zdraví a zoufale se snaží najít stabilní zaměstnání. Máme tu sílu dát mu příležitost zanechat odkaz dětem a vnoučatům. Jsme placeni od toho, abychom měnili svět, a tomu se nic nevyrovná.

Když věnujete dárek od Synergy, spustí se řetězová reakce. Když hodíte kámen do vody, začnou od něj putovat malé vlnky, a než se nadějete, vlnky vyvolané jednou nepatrnou akcí se rázem rozprostřou po celé ploše. Síla tohoto modelu je skutečná. Před devíti lety jsem v jedné hotelové hale hovořil o obchodních příležitostech u společnosti Synergy WorldWide se sedmi členy týmu z Koreje. Když se do Koreje vydám teď, promlouvám k 2 500 lidí. Kdybych měl ve své organizaci 100 000 lidí, mohl bych potenciálně ovlivnit milióny. V roli členů týmu společnosti Synergy je naší hlavní zodpovědností otevřít ústa a hovořit o našich produktech, iniciativách v oblasti služeb a finanční svobodě, kterou Synergy nabízí. Máme zodpovědnost zanechat odkaz.

SLMsmart Meal Replacement od společnosti Synergy

V centru pozornosti

Možná se k vám již doneslo, že do Evropy mají v horizontu několika měsíců dorazit nové produkty. A my chceme potvrdit, že se to k vám doneslo správně! Jedním z těchto produktů je koktejl SLMsmart Meal Replacement, špičkový produkt společnosti Synergy pro řízení hmotnosti, který bude k dostání od září 2014 po svém oficiálním uvedení na evropském summitu.

Když si místo jednoho nebo dvou pravidelných denních jídel dáte tuto povzbuzující náhradu stravy, uvidíte, že své cílové hmotnosti dosáhnete snáze, než jste si mysleli. Tento osvěžující vanilkový koktejl lze míchat s vodou, mlékem nebo rozmixovat s oblíbeným ovocem či zeleninou. Zažene hlad a pomůže vám dosáhnout cílové hmotnosti. Budete mít najednou na dosah nejen své cíle v oblasti řízení hmotnosti, ale i ty v oblasti obchodu. Nové produkty znamenají růst. Představíte-li koktejl SLMsmart Meal Replacement člověku, který má problémy s váhou, nebo člověku, jenž se jenom potřebuje rychle a zdravě nasnídat, jsme přesvědčeni, že v obou případech si u nich ve spíži najde své místo. A to hned z několika důvodů:

Profil člena týmu

Členové evropské dozorčí rady dosáhli pozice Emerald Executive

podle Catherine Bennett, Synergy komunikace

“Kzisku pozice Emerald nás motivovalo hlavně to, abychom ostatním ukázali cestu. Ze stejného důvodu nyní budeme usilovat o dosažení pozice Diamond Executive,“ prohlásili Eric Gammals a Kati Gammalsová, nejnovější přírůstky společnosti Synergy na pozici Emerald Executive. „Chceme lidem ukázat, že to je možné, a že lze žít své sny.“

Toto prohlášení demonstruje vůdčí přístup této dvojice. Přístup, který staví na síle týmové práce a vedení příkladem. Když tento pár v březnu 2011 začal podnikat u Synergy a v říjnu 2011 začal pomáhat spustit finský trh, ovlivnil tím nespočet lidí, a to nejen po fyzické, ale i po finanční stránce. V současné době jsou oba nepostradatelnými členy evropské dozorčí rady společnosti Synergy a ve Finsku jsou nezastupitelnými lídry, kteří však mají přesah i do celé Evropy. V současné době si jako jeden ze svých hlavních cílů dali, že v příštích sedmi letech pomůžou sedmi členům týmu ze sedmi různých zemí postoupit na pozici Presidential Executive.

Eric s Kati si už od svého prvního dne v roli distributorů společnosti Synergy předsevzali, že jednoho dne dosáhnou nejvyšší možné úrovně, kterou Synergy nabízí, a která podle nich předčí i úroveň Double Presidential. Díky předchozím sedmiletým zkušenostem u firmy zabývající se síťovým marketingem začali tito dva ihned po zahájení spolupráce se společností Synergy rychle stoupat v žebříčku a pozice Pearl Executive dosáhli za 8 měsíců. Pozici Pearl si drželi každý měsíc, dokud nedosáhli pozice Emerald Executive.

Eric s Kati tráví většinu svého času rozvojem nadějných vůdců Synergy. To znamená, že koučují členy týmu v oblasti obchodního systému, návyků úspěšných a pomáhají jim získat sebedůvěru. Eric s Kati pod sebou mají na pozicích Team Leader, Team Manager a Team Director desítky lidí. Je to dáno důrazem, jaký kladou důraz na podporu členů svého týmu. Zjistili, že podpora je mnohem důležitější než obavy o to, kdy se dosáhne další pozice, protože strach z dosažení obtížného cíle může často negativně ovlivnit celý tým.

A to je důvod, proč Eric s Kati učí členy týmu vytyčit si tři cíle: minimální cíl, finální cíl a vysněný cíl. Když si člověk vytyčí flexibilní cíle, zůstane snadněji pozitivně naladěn a zachová si vděčný postoj k věcem, které fungují. Díky třícílovému modelu Erika a Kati mají členové týmu více příležitostí k oslavám svých úspěchů a mají motivaci dosahovat vyšších met, než v jaké původně doufali. V případě, že vysněný cíl není na dosah, třícílový model navíc účinně pomáhá udržet dlouhodobou motivaci. Ani ty nejlepší týmy pokaždé nezvítězí. Například většina profesionálních basketbalových hráčů mine až v 70 % případů, ale rozhodně jim to nijak nebrání ve vyhrávání zápasů.

„S velkými cíli přicházejí velké výzvy. A těmto překážkám je důležité čelit a obracet je ve svůj prospěch,“ říká Kati. „Pokud máte v organizaci tisíce lidí, není jiné cesty. Některé naše největší úspěchy přišly až poté, co jsme dokázali určitou svízelnou situaci obrátit v náš prospěch.“

Na konci dne se Eric s Kati nikdy nezapomenou podělit o produkty Synergy. Chtějí, aby se produkty dostali mezi co největší počet lidí, protože vědí, že fungují a chtějí i nadále sledovat, jak mění životy lidí k lepšímu.

O Erikovi a Kati se ví, že překypují doslova nakažlivou pozitivitou, a tento postoj si dokázali zachovat už od svých začátků v Synergy. Eric tvrdí, že v roli nového distributora Synergy se do správného rozpoložení mysli vždy naladil poslechem písně „Lose Yourself“ od Eminema nebo „Get the Party Started“ od Pink. Eric i Kati ze své organizace zcela vyškrtli pojem „slabá větev“ a místo toho kratší větve členů týmu nazývají „rozvíjející se větve“.

Právě díky této pozitivitě a obrovským vůdčím schopnostem dokázali Eric s Kati pomoci mnoha lidem překonat strach a objevit svůj skutečný potenciál. Prostřednictvím Synergy se jim podařilo změnit nejen své sny, ale i sny mnoha jiných ve skutečnost.

„Součástí našeho snu je také to, že chceme ostatním pomáhat chránit jejich sny,“ říká Eric. „V budoucnu chceme financovat školy a domovy pro seniory. Naše sny už jsme naplnili v mnoha ohledech. Měli jsme sen, že procestujeme celý svět a navštívíme kurzy osobního rozvoje, a to se stalo. Vše, co jsme si před několika lety dali na nástěnku vizí, se stalo skutečností.“

Pro Erika a Kati je zisk pozice Emerald Executive obrovským úspěchem a významným odrazovým můstkem v jejich cestě na samotný vrchol.

„Nestává se často, že by člověk potkal extrémně úspěšné lidi, kteří si zachovali vysokou míru morální zásadovosti a pokory vůči ostatním,“ řekl Stewart Rutter, viceprezident prodeje společnosti Synergy WorldWide. „Erikovi a Kati Gammalsovým skutečně na společnosti, produktech a hlavně na lidech, se kterými spolupracují, záleží. To, proč jsou tak výjimeční, je způsobeno jejich schopností zdolávat výzvy, neochvějnou pozitivitou a obrovským elánem být nejlepší. Hlavní prioritou našeho řídicího týmu je vytvořit a vést společnost, která bude přitahovat lidi, jako je Eric a Kati.“

Ve světle reflektorů

Členové Synergy týmu dělají v letošním roce velké pokroky a každý z nich přináší něco cenného na stůl. Jsme nadšení, že máme v Synergy takové nadané a specializované lidi. Dovolte nám představit některé z inspirativních jednotlivců, kteří dělají dobré jméno pro sebe i pro market v jejich zemi.

Franz Friess & Ana-Vajda Friess

V dubnu se Franz Friess a Ana-Vajda Friessová stali druhými členy týmu z Rakouska, kteří kdy získali pozici Pearl Executive. Tento silný pár je přesvědčen o tom, že u společnosti Synergy WorldWide si každý může přijít na své, ale vlastní úspěch je nutné založit na úspěchu sponzorů. Musíte si tedy vytvořit základnu členů týmu pod sebou. Franz a Ana poprvé navštívili Legacy Retreat v roce 2014. Další Retreat se koná příští rok v Dubaji a oni chtějí, aby se na něj kvalifikovali členové týmu z jejich organizace. Plni elánu jim tedy pomáhají, aby s nimi mohli tento nezapomenutelný zážitek sdílet. Vědí, že když má skupina společný cíl, nic není nemožné. A přesně tohle je důvod, proč je pro růst jejich podnikání tak důležitá týmová práce.

„Se společností Synergy jsme začali spolupracovat před pěti lety a naše životy se v té době změnily od základů,“ prohlásil Franz. „Je jen na nás, jak s příležitostí, kterou nám Synergy nabízí, naložíme. Od této pravdy se odvíjí i naše motto: „Nic se doopravdy nezmění, dokud se nezměníme my sami.“ Doufáme, že tímto poselstvím inspirujeme mnoho lidí a pomůžeme jim dosáhnout jejich cílů.“


Fabio Montagna

Fabio Montagna, obyvatel Boloni a jeden z nejnovějších italských přírůstků na pozici Team Leader. V oblasti síťového marketingu má více než 20letou praxi. Než se Fabio začal naplno věnovat síťovému marketingu, vlastnil úspěšnou společnost zabývající se pronájmem nemovitostí, ale zanechal toho, protože zatoužil po dobrodružství a chtěl se stát hybnou silou ve zlepšování kvality životů.

Fabia do Synergy přivedl Peppe Lucio (Team Director). Věděl, že pokud společnosti důvěřuje Peppe, on může taky. Díky Peppeho zápalu a oddanosti vůči vlastnímu týmu má Fabio pocit, že se mu podařilo využít životní příležitost a je to právě Peppe, komu vděčí za většinu svých dosavadních úspěchů. Fabio řekl, že od prvního dne u této společnosti cítí „synergii“ a je připraven svému týmu odevzdat srdce i duši. Fabio zapáleně sdílí obchodní příležitosti s Italy, kteří se tak mohou vymanit z ekonomické nejistoty, jíž v současné době mnozí lidé čelí. Je přesvědčený, že vize společnosti Synergy, marketingový plán i obchodní struktura jsou natolik pevné, aby mohl do své organizace přivést stovky, ba dokonce tisíce Evropanů.


Yvonne Timmins

Yvonne Timminsová, jeden z nejnovějších irských přírůstků na pozici Team Manager. Do Synergy WorldWide ji přivedl James Booth na dublinské výstavě Rude Health Exhibition. Má zkušenosti s podnikáním v oblasti léčby a koncept propagace zdravého životního stylu v kombinaci s podnikáním jí naprosto učaroval. Yvonne své podnikání zakládá na produktu ProArgi-9+, protože u lidí, se kterým se o něj podělila, na vlastní oči viděla, jakých neuvěřitelných zdravotních výsledků s tímto produktem dosáhli. Zápal Yvonne pro naši společnost má na svědomí hlavně její entuziastický a motivující sponzor James, který v ní tu jiskru vykřesal. Nyní si každý den vyhledává informace o produktech a podnikání a hlavně se poctivě věnuje setkáním.

„Tuto obchodní příležitost má k dispozici každý, kdo chce pracovat a stát se finančně nezávislým,“ říká Timminsová. „Jsem přesvědčena, že značka Synergy WorldWide v příštích pěti letech vejde do všeobecného povědomí, protože náš zakladatel Dan Higginson je vizionář, kterému jde především o lidi, a který chce, aby po sobě každý zanechal velký odkaz!“


Andrzej Kedzior

Andrzej Kedzior se v květnu dostal na pozici Team Manager, což ho v Polsku řadí mezi jedny z nejvýše postavených členů týmu. Andrzej se narodil a vyrůstal v městečku Wisła Malinka, a přestože hodně cestuje, vždycky se rád vrací domů. Než se Andrzej o Synergy WorldWide dozvěděl, měl vlastní firmu, ale s objevem síťového marketingu se jeho plány změnily. Jeden kolega ho zavezl na setkání do České republiky. Zatímco jiný účastník, který cestoval s nimi, neprojevil o toto nové podnikání zájem, Andrzej hned věděl, že Synergy je pro něj to pravé. Svoji pouť v Synergy dovedl až sem díky svému odhodlání, síle a přesvědčení, a bude nadále pokračovat až na samotný vrchol. Prohlásil, že vyzývá každého, kdo bude mít jakýkoli nemožný úkol, aby za ním přišel, a že najde způsob, jak ho zdolat. A právě tento pozitivní přístup dělá z Andrzeje lídra, za kterým se vyplatí jít.

„V tomto podnikání jsme klíčovou ingrediencí my,“ říká Andrzej. „Dokážeme-li správně vynakládat svůj čas a provádět základní úkony, pak budeme úspěšní. Základem je ale týmová práce, protože jedině tak lze dosáhnout finanční spokojenosti.“


Obsah