Kliknij tutaj, aby przejść artykuły

Wydanie: Lipiec 2014

W tym wydaniu:

© Copyright 2014 Synergy WorldWide. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wiadomość od Zarządu

Szczyt 2014: Wiara, osiągnięcia, marzenia

Autor: Dan Higginson, założyciel

Do Europejskiego Szczytu pozostały już tylko dwa miesiące, więc warto już teraz zarejestrować swój udział w imprezie, która odbędzie się w Barcelonie. Od 25 do 27 września będziemy świadkami najbardziej spektakularnych wydarzeń, jakie do tej pory firma Synergy WorldWide zorganizowała w Europie — z udziałem tancerzy, muzyków i wielu innych wyjątkowych wykonawców. Nie wolno również zapomnieć o Paradzie Narodów, w której każdy z członków zespołu będzie reprezentował barwy swojego kraju. Nagrodzimy brawami każdy z awansów przyznanych od czasu Szczytu Globalnego w 2013 r. Wyróżniający się liderzy ze wszystkich rynków europejskich, w tym osoby zakwalifikowane do imprez specjalnych, otrzymają gratulacje i pochwały za rozwój działalności biznesowej. Zaprezentowane zostaną trzy nowe produkty, czemu towarzyszyć będą nowe materiały wideo i inne narzędzia marketingowe. Uczestnicy będą mogli wysłuchać niejednej wspaniałej przemowy. Lista rzeczy, które można robić, jest nieskończona!

Dan Higginson, założyciel Synergy, podkreśla, że udział w dorocznym Szczycie to najlepsze, co można zrobić dla swojej firmy. Nigdzie indziej członkowie zespołów Synergy nie znajdą takiej pasji i tylu inspirujących postaci ze świata Synergy. W tym roku w szczególności kierownictwo Synergy zaprezentuje dziesiątki ekscytujących zmian, na które członkowie zespołów mogą czekać z niecierpliwością. Szykuje się nam najwspanialsze wydarzenie w europejskiej historii Synergy. Nie przegap go!

Dowiedz się więcej na temat szczytu w 2014 roku

Przesłanie do dystrybutorów

Co po sobie pozostawisz?

Mark Comer, Double Presidential Executive

Nasza spuścizna to dar dla przyszłych pokoleń. To symbol naszego życiowego dorobku, możliwość pozostawienia śladu na świecie. Taki dar może być niewielki, jak cenny przedmiot lub tradycja, lub ogromny, jak przedsiębiorstwo lub spadek. Istnieją niezliczone sposoby na pozostawienie czegoś po sobie, ale Synergy WorldWide zapewnia nam narzędzia potrzebne do stworzenia spuścizny na więcej sposobów niż jeden. Synergy zachęca każdego członka zespołu do życia z nieustanną świadomością tworzonej spuścizny, nad którą pracują w tej chwili dziesiątki tysięcy członków.

Gdy dołączyłem do Synergy WorldWide w 2002 r., firmy filantropijne były obecne w każdej branży. Odkryłem jednak, że Synergy oferuje unikatową możliwość spełnienia się w wielu rolach. Możliwość ta pozwala nam budzić się każdego dnia i obdarowywać ludzi zdrowiem fizycznym, emocjonalnym i finansowym.

PRODUKT

Synergy oferuje wyjątkowe, najwyższej jakości produkty, które walczą z największą międzynarodową przyczyną śmierci: chorobami serca. Początkowo nie byłem zainteresowany dołączeniem do branży marketingu sieciowego, ponieważ wiedziałem, że większość firm w tej branży przykłada większą wagę do zysków niż do jakości swoich produktów. Jednak Synergy prowadzi działalność w niemal odwrotny sposób. Jakość produktów jest i zawsze będzie najważniejsza.

Wiemy, że nasze produkty są bezpieczne, ponieważ każdy ze składników jest badany setki razy przed przystąpieniem do produkcji, a gotowe produkty są poddawane równie rygorystycznym testom. Osobiście spotykamy się z naukowcami i regularnie odwiedzamy zakłady produkcyjne. Procesy testów i produkcji Synergy bazują na najlepszych technologiach, dzięki czemu bez obaw możemy dzielić się gotowymi produktami ze wszystkimi. Docierają do nas tysiące dowodów na skuteczność naszych produktów. Sam byłem świadkiem wpływu, jaki te produkty miały na życie członków mojej rodziny, moich przyjaciół i współpracowników. Za każdym razem, gdy dzielę się produktem Synergy, poprawiam jakość czyjegoś życia — co jest wspaniałą spuścizną.

DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA

Gdy dołączyłem do Synergy, firma opłaciła wyjazd na indonezyjską wyspę Bali, gdzie odwiedziliśmy sierociniec będący domem dla dziesiątków niewidomych dzieci. Ściskałem ich dłonie i widziałem, jak cieszą się z tego, że poświęcamy im choć godzinę naszego czasu. Nie mogłem uwierzyć, jak dużo to dla nich znaczy. Podczas naszej wizyty chór składający się z 25 niewidomych dziewczynek wykonał dla nas kilka pięknych utworów, co bardzo mnie wzruszyło. Gdy przybyłem na Bali, goście z Synergy otrzymali policyjną eskortę, a każdy z nas mógł wybrać motocykl, na którym wjechał do miasta. Czułem się wspaniale, ale szybko nabrałem pokory, gdy zobaczyłem rząd tych porzuconych indonezyjskich dzieci oczekujących przed sierocińcem na nasz przyjazd. Podróż powrotną w samolocie spędziłem, opracowując pomysły na organizację, która umożliwiłaby mi w znaczący sposób okazać moją wdzięczność. Wiele stron notatek sporządzonych podczas lotu przeistoczyło się ostatecznie w to, co obecnie znamy jako fundację 5-Star Legacy.

Misja 5-Star Legacy obejmuje trzy inicjatywy: naukę czytania i pisania wśród dzieci w szkołach podstawowych i średnich, dawanie nadziei poprzez oferowanie stypendiów na naukę na poziomie wyższym oraz promowanie samodzielności poprzez wspieranie przedsiębiorczości. Pragniemy przerwać cykl biedy, który powtarza się w tak wielu krajach na całym świecie.

Fundacja 5-Star Legacy pozwoliła mi spotkać wspaniałych ludzi kroczących po wszystkich ścieżkach życia. Ich historie nauczyły mnie realizmu, a lekcje, jakie z nich wyniosłem, wpłynęły na to, jak codziennie myślę i podejmuję decyzje. Gdy fundacja może zapewnić biednym mieszkańcom Wietnamu dostęp do pierwszych od 20-30 lat badań lekarskich, to wiem, że robię coś dobrego. Te doświadczenia pozwoliły mi przekazać mojej rodzinie cenne lekcje dotyczące działalności charytatywnej i wdzięczności. Spuścizna tej części mojej działalności jest jej najcenniejszym i najbardziej satysfakcjonującym aspektem.

MOŻLIWOŚCI BIZNESOWE

W Synergy chodzi przede wszystkim o promowanie zdrowia i służenie społecznościom na całym świecie — a fakt, że możemy z tego żyć, jest zaledwie wisienką na torcie. Im większymi kwotami dysponujemy, tym więcej dobra możemy czynić. Możemy ocalić życie 40-letniego ojca piątki dzieci, który z powodu problemów zdrowotnych nie może znaleźć stałej pracy. Możemy sprawić, że pozostawi spuściznę swoim dzieciom i wnukom. Płacą nam za to, że zmieniamy świat — nic nie może się z tym równać.

Gdy przekazujesz dar Synergy, rozpoczynasz reakcję łańcuchową. Wrzucenie kamienia do wody sprawia, że powstają niewielkie fale, które już wkrótce mogą pokryć znaczny obszar. Ten model działalności ma prawdziwy potencjał. Dziewięć lat temu rozmawiałem w hotelowym lobby z siedmioma członkami zespołu z rynku koreańskiego o możliwościach biznesowych w Synergy WorldWide. Gdy teraz podróżuję do Korei, przemawiam do 2500 osób. Jeśli moja organizacja liczy 100 000 osób, to potencjalnie mogę mieć wpływ na miliony. Jako członkowie zespołów Synergy mamy obowiązek mówić o oferowanych przez firmę produktach, inicjatywach usługowych i finansowej niezależności. Mamy obowiązek pozostawić po sobie ślad.

SLMsmart Meal Replacement firmy Synergy

Lepsze śniadanie, lepszy człowiek

Być może obiło Ci się o uszy, że w ciągu najbliższych miesięcy na europejski rynek zostaną wprowadzone nowe produkty. Z radością możemy to potwierdzić! Jednym z tych produktów jest koktajl SLMsmart produkt zastępujący posiłek. Czołowy produkt Synergy służący do kontrolowania masy ciała, który zostanie oficjalnie zaprezentowany na europejskim szczycie we wrześniu 2014 r.

Zastępując jeden lub dwa z regularnych codziennych posiłków tym energetyzującym substytutem przekonasz się, że kontrolowanie masy ciała jest łatwiejsze, niż można to sobie wyobrazić. Zmieszanie odświeżającego waniliowego koktajlu z wodą, mlekiem lub ulubionymi owocami i warzywami pozwala zaspokoić głód i pomaga osiągnąć docelową masę ciała. Oprócz kontroli masy ciała pomożemy Ci również osiągnąć cele biznesowe. Nowe produkty oznaczają rozwój i jesteśmy przekonani, że bez względu na to, czy polecisz ten produkt komuś, kto chce schudnąć, czy też komuś, komu najzwyczajniej zależy na szybkim i zdrowym śniadaniu, SLMsmart Produkt zastępujący posiłek, na stałe zagości w ich spiżarni. Oto, dlaczego:

Profil Team Member

Członkowie europejskiej Rady Doradczej zdobywają tytuł Emerald Executive

by Catherine Bennett, Synergy Communications

„Głównym powodem, dla którego chcieliśmy osiągnąć poziom szmaragdowy, jest wskazanie drogi innym. Dlatego też teraz dążymy do zdobycia tytułu Diamond Executive” — zdradzili Eric Gammals i Kati Gammals, najnowsi posiadacze tytułu Emerald Executive w Synergy. „Chcemy pokazać wszystkim, że to możliwe i że mogą zrealizować swoje marzenia”.

To zdanie podsumowuje podejście pary do przywództwa — podejście, w którym ceni się pracę zespołową i dawanie dobrego przykładu. Swoją współpracę z Synergy rozpoczęli w marcu 2011 r., przyczyniając się do sukcesu na rynku fińskim w październiku 2011 r., dzięki czemu fizycznie i finansowo wpłynęli na życie niezliczonej liczby osób. Dziś są cenionymi członkami europejskiej Rady Doradczej Synergy i odgrywają zasadniczą rolę w Finlandii, choć skutki ich działań można odczuć w całej Europie. Do ich największych celów należy pomoc siedmiorgu członkom zespołu z różnych krajów w osiągnięciu tytułu Presidential Executive w ciągu najbliższych siedmiu lat.

Już od pierwszego dnia w roli dystrybutorów Synergy Eric i Kati dążyli do osiągnięcia najwyższego możliwego stopnia w hierarchii Synergy i mają nadzieję, że stopień ten przekroczy Double Presidential. Zanim dołączyli do Synergy, przez 7 lat pracowali w branży marketingu sieciowego, dzięki czemu szybko wspięli się po drabinie awansów i w ciągu 8 miesięcy osiągnęli tytuł Pearl Executive. Tytuł perłowy udało im się utrzymać miesiąc po miesiącu, aż do uzyskania poziomu Emerald Executive.

Eric i Kati poświęcają większość swojego czasu na rozwijanie obiecujących liderów Synergy. Oznacza to szkolenia członków zespołu z zakresu systemu biznesowego, nawyków prowadzących do sukcesu oraz pomoc w nabieraniu wiary w siebie. Dzięki temu, jak przykładają się do wspierania poszczególnych członków swojego zespołu, Eric i Kati odpowiadają za dziesiątki osób na szczeblu Team Leader, Team Manager i Team Director. Odkryli, że udzielanie wsparcia jest znacznie ważniejsze niż martwienie się o kolejny awans, ponieważ niepokój związany ze stawianiem sobie trudnych celów często udziela się całemu zespołowi.

Dlatego właśnie Eric i Kati zalecają członkom zespołu wyznaczenie sobie trzech celów: celu minimalnego, celu rzeczywistego i celu wymarzonego. Wyznaczanie elastycznych celów ułatwia zachowanie pozytywnego podejścia i wdzięczności za elementy działające sprawnie. Obejmujący trzy cele model, który promują Eric i Kati, zapewnia członkom zespołu więcej możliwości świętowania sukcesów i inspiruje do pięcia się wyżej, niż początkowo zakładali. Model trzech celów pomaga również skutecznie pielęgnować długoterminową motywację, gdy cel wymarzony znajduje się poza zasięgiem. Nawet najlepszym zespołom nie zawsze udaje się wygrać. Na przykład większość zawodowych koszykarzy nie trafia w przypadku prawie 70% swoich rzutów, co jednak nie przeszkadza im wygrywać.

„Duże cele niosą ze sobą duże wyzwania, którym trzeba sprostać i przemienić je w korzyści” — mówi Kati. „To konieczne, jeśli organizacja liczy tysiące osób. Niektóre z naszych największych sukcesów zawdzięczamy temu, że udało się przekształcić wyzwanie w korzyść”.

Ostatecznie priorytetem dla Erica i Kati jest dzielenie się produktami Synergy. Pragną dostarczyć te produkty jak największej liczbie osób, ponieważ wiedzą, że produkty te działają i w pozytywny sposób wpływają na ludzkie życie.

Zarówno Eric, jak i Kati są znani ze swej zaraźliwej pozytywności, którą prezentują nieustannie od swych pierwszych tygodni w Synergy. Eric powiedział, że jako nowy dystrybutor Synergy zdobywał odpowiednie nastawienie, słuchając utworów „Lose Yourself” Eminema i „Get the Party Started” Pink. Eric i Kati pozbyli się w swojej organizacji określenia „słabsza odnoga”, zastępując je określeniem „odnoga rozwijająca się”.

To właśnie dzięki swojemu pozytywnemu nastawieniu i wspaniałym zdolnościom przywódczym Eric i Kati pomogli wielu osobom przezwyciężyć obawy i zrealizować prawdziwy potencjał. Za pośrednictwem Synergy sprawili, że ich własne marzenia i marzenia wielu innych osób stały się rzeczywistością.

„Do naszych planów należy pomaganie innych w realizacji marzeń” — powiedział Eric. „W przyszłości pragniemy finansować szkoły i domy opieki. Na wiele sposobów udało nam się już spełnić nasze marzenia. Chcieliśmy podróżować po całym świecie i uczestniczyć w szkoleniach rozwojowych, co osiągnęliśmy. Wszystko, co kilka lat temu uwzględniliśmy w naszej wizji, stało się rzeczywistością”.

Dla Erica i Kati zdobycie tytułu Emerald Executive to wielkie osiągnięcie i ważny krok na drodze na sam szczyt.

„Nieczęsto spotyka się ludzi, którzy odnieśli duży sukces, a jednocześnie odznaczają się taką uczciwością i pokorą w stosunku do innych” — mówi Wiceprezes ds. Sprzedaży Synergy WorldWide, Stewart Rutter. „Eric i Kati Gammals naprawdę troszczą się o firmę, jej produkty i, co najważniejsze, o ludzi, z którymi współpracują. Zdolność pokonywania wyzwań i zachowania pozytywnej energii bez względu na sytuację, a także dążenie do perfekcji sprawiają, że są tak wyjątkowi. Naszym najważniejszym celem w procesie zarządzania jest stworzenie i kierowanie firmą, która przyciąga ludzi takich jak Eric i Kati”.

W świetle reflektorów

Członkowie zespołu Synergy poczynili ogromne postępy w tym roku, a każda osoba stanowi nieocenioną wartość dodatnią dla całej firmy. Jesteśmy zaszczyceni, że mamy tak oddanych i wyjątkowo pracowitych członków Synergy. Pozwólcie Państwo, że przedstawimy niektórych z nich, tworzących naszą markę z tak wielkiem zaangażowaniem na swoich rynkach

Franz Friess & Ana-Vajda Friess

W kwietniu Franz Friess i Ana-Vajda Friess zostali drugimi w historii członkami zespołu z Austrii, którzy zdobyli tytuł Pearl Executive. Para wierzy, że każdy może prosperować we współpracy z Synergy WorldWide, jeśli opiera swój sukces na sukcesie swoich sponsorów i przedkłada potrzeby członków zespołu nad swoje własne. Franz i Ana po raz pierwszy wzięli udział w imprezie Legacy Retreat w 2014 r. i pragną pomagać członkom zespołu w swojej organizacji w spełnieniu kryteriów udziału w przyszłorocznej imprezie w Dubaju, aby również mogli wziąć udział w tym niezapomnianym wydarzeniu. Wiedzą, że jeśli grupa ludzi dąży do wspólnego celu, wszystko jest możliwe — dlatego właśnie praca zespołowa odgrywa tak ważną rolę w rozwoju ich przedsiębiorstwa.

„Do Synergy dołączyliśmy pięć lat temu. Od tego czasu nasze życie całkowicie się zmieniło” — powiedział Franz. „To od nas zależy to, jak wykorzystamy szansę, jaką daje nam Synergy. Dlatego nasze motto to »Nic się nie zmieni, jeśli ja się nie zmienię«. Mamy nadzieję, że w ten sposób zainspirujemy wielu ludzi, pomagając im osiągnąć własne cele”.


Fabio Montagna

Fabio Montagna, mieszkaniec Bolonii i jeden z najnowszych włoskich Team Leaderów, pracuje w branży marketingu sieciowego od ponad 20 lat. Zanim zanurzył się w świat marketingu sieciowego, Fabio był właścicielem dobrze prosperującej firmy budowlanej, ale zdecydował się zmienić branżę, ponieważ chciał przeżyć przygodę i mieć swój udział w poprawie jakości życia.

Team Director Peppe Lucio przedstawił Fabio Synergy, który wiedział, że jeśli Peppe wierzy w tę firmę, to i on może w nią uwierzyć. Dzięki pasji Peppe i jego oddaniu zespołowi Fabio mógł skorzystać z tej przełomowej okazji i jak dotąd zawdzięcza znaczną część swojego sukcesu Peppe. Fabio powiedział, że już od pierwszego dnia w firmie odczuł panującą tu „synergię” i że jest gotów oddać swojemu zespołowi całe serce i duszę. Fabio cieszy się z możliwości podzielenia się możliwościami biznesowymi z mieszkańcami Włoch, łagodząc problemy ekonomiczne, z którymi boryka się obecnie wielu z nich. Wierzy, że wizja, plan marketingowy i struktura biznesowa Synergy są wystarczająco silne, aby zachęcić setki, a nawet tysiące Europejczyków do wstąpienia do tej organizacji.


Yvonne Timmins

Yvonne Timmins, jedna z najnowszych irlandzkich Team Managerów, uczestniczyła w wystawie Rude Health Exhibition w Dublinie, gdy James Booth przedstawił jej ideę Synergy WorldWide. Doświadczenie w dziedzinie opieki zdrowotnej sprawiło, że pokochała koncepcję promowania zdrowego trybu życia w połączeniu z budowaniem przedsiębiorstwa. Yvonne promuje w swojej działalności ProArgi-9+, ponieważ była świadkiem wyjątkowo dobrych rezultatów zdrowotnych wśród osób, z którymi podzieliła się tym produktem. Wiele ze swojej pasji do firmy Yvonne zawdzięcza swojemu entuzjastycznemu i motywującemu sponsorowi, Jamesowi. Codziennie poszukuje nowych informacji na temat produktów i działalności biznesowej, na pierwszym miejscu stawiając spotkania z zainteresowanymi.

„Możliwości biznesowe są dostępne dla wszystkich, którzy pragną pracy i niezależności finansowej” — powiedziała Timmins. „Wierzę, że w ciągu najbliższych pięciu lat Synergy WorldWide stanie się marką rozpoznawalną w każdym domu, ponieważ nasz założyciel, Dan Higginson, jest wizjonerem, któremu zależy na ludziach i ich osobistej spuściźnie!”


Andrzej Kedzior

Andrzej Kędzior otrzymał w maju tytuł Team Managera, dzięki czemu zajmuje jedno z najwyższych stanowisk wśród członków zespołu w Polsce. Andrzej urodził się i wychował w Wiśle Malince i chociaż dużo podróżuje, zawsze cieszy się na myśl o powrocie do domu. Przed dołączeniem do Synergy WorldWide Andrzej prowadził własną firmę, ale gdy odkrył branżę marketingu sieciowego, jego plany uległy zmianie. Kolega zabrał go na spotkanie w Czechach. Choć towarzysząca im osoba nie zainteresowała się pomysłem nowego przedsiębiorstwa, Andrzej szybko nabrał pewności, że Synergy to coś dla niego. Determinacja, siła i wiara doprowadziły go na ten etap podróży z Synergy i poprowadzą go dalej, aż na szczyt. Tym, którzy stoją w obliczu niemożliwych w realizacji zadań mówi, aby zgłosili się do niego, a on znajdzie sposób na rozwiązanie problemu. To właśnie takie podejście sprawia, że Andrzej jest przywódcą, za którym warto podążać.

„Głównym składnikiem firmy jesteśmy my sami” — powiedział Andrzej. „Jeżeli możemy poświęcić swój czas i wykonywać podstawowe czynności, to odniesiemy sukces. Najważniejsza jest jednak praca zespołowa, gdyż to ona zapewni nam satysfakcję finansową”.


Spis treści